
Re: цензії
- 30.03.2025|Ігор ЧорнийЛікарі й шарлатани
- 26.03.2025|Віталій КвіткаПісня завдовжки у чотири сотні сторінок
- 11.03.2025|Марина Куркач, літературна блогерка, м. КременчукЖінкам потрібна любов
- 05.03.2025|Тетяна Белімова"Називай мене Клас Баєр": книга, що вражає психологізмом та відвертістю
- 05.03.2025|Тетяна Качак, м. Івано-ФранківськСтефаник у художньому слові Оксани Тебешевської
- 22.02.2025|Василь Пазинич, поет, фізик-математик, член НСПУЗоряний "Торф"
- 18.02.2025|Світлана Бреславська, Івано-ФранківськПро Віткація і не тільки. Слово перекладача
- 15.02.2025|Ігор ПавлюкХудожні листи Євгенії Юрченко з війни у Всесвіт
- 14.02.2025|Ігор ЗіньчукЗагублені в часі
- 05.02.2025|Ігор ЧорнийЯке обличчя у війни?
Видавничі новинки
- Микола Мартинюк. «Розбишацькі рими»Дитяча книга | Буквоїд
- Ніна Горик. «Дорога честі»Книги | Буквоїд
- Еліна Заржицька. «Читанка-ЧОМУчка». 7+Дитяча книга | Буквоїд
- Мистецтво творення іміджу.Книги | Дарина Грабова
- Еліна Заржицька. «Читанка-ЧОМУчка»Дитяча книга | Буквоїд
- Ігор Павлюк. «Торф»Книги | Буквоїд
- Вийшла антологія української художньої прози «Наша Перша світова»Книги | Іванка Когутич
- Олександр Ковч. "Нотатки на полях"Поезія | Буквоїд
- У видавництві Vivat вийшов комікс про Степана БандеруКниги | Буквоїд
- Корупція та реформи. Уроки економічної історії АмерикиКниги | Буквоїд
Re:цензії
Анна Рибалка: Мене як читача приваблює японська проза
На питання порталу «Буквоїд»: «Що читати?» відповідає письменниця Анна Рибалка.
Що Ви читали останнім часом? Ваші враження.
Одна із книг, нещодавно прочитаних, яка справила величезне враження - «Цинамонові крамниці» Бруно Шульца. Шульц - неперевершений майстер слова, його твори неможливо читати швидко, квапливо гортати сторінки - кожне речення у цій книзі смакуєш, вимальовуєш в уяві. Час від часу виникає бажання повернутися до вже прочитаного уривку. Такі книги, як ця, завжди перечитуєш декілька разів, «відкриваєш» їх заново.
Досить рідко читаю поезію, тому добре запам´яталася остання прочитана поетична книга: «Маски» Юлії Мусаковської. Дуже гарна поезія.
Як вибираєте книги для читання?
Обираю книги й авторів за власним вподобанням. На щастя, час, коли необхідно було читати книги із шкільної та університетської програми і неодмінно дочитувати їх до останньої сторінки - і байдуже, подобається тобі ця книга чи ні - давно позаду. Якщо починаю читати якусь книгу і розумію, що це «не моя література», що вона мені не до душі, не пробуджує інтересу, то просто відкладаю її вбік.
Якщо ж говорити критерії, за якими вибираю книги до улюблених, то це стилістична майстерність автора і психологізм. Найцікавіше у художньому творі - те, як автор розкриває внутрішній світ свого героя. Гарною психологічною, часом навіть сповідальною прозою є творчість японських авторів різних часових періодів та епох. Варто згадати хоча б «Записки біля узголів´я» Сей Сенагон. Це, по-своєму, унікальний твір: книга, створена жінкою у X ст. - чи література багатьох народів може похвалитися чимось подібним? Японська проза, як на мене, загалом інтровертна, лірична. Цим вона приваблює мене як читача.
Можу назвати письменників, що подобаються найбільше, чиї твори читала із задоволенням у різний час: Хорхе Луїс Борхес, Мілан Кундера, Умберто Еко, Йозеф Рот, Терезія Мора, Джон Апдайк, Франц Кафка. Щодо творчості улюблених українських авторів, мушу відзначити прозу Валерія Шевчука та Галини Пагутяк.
Що можете порадити прочитати іншим?
Взагалі, радити щось складно. Спробую порекомендувати до читання твір, що дуже подобається особисто мені. Це чудовий історичний роман «Стовп самодержавства, або 12 справ Івана Карповича Підіпригори», написаний у співавторстві Владиславом Івченком та Юрієм Камаєвим. На мою думку, у цій книзі є все, щоб захопити читача - цікавий, добре продуманий сюжет, колоритні персонажі, легкість і невимушеність стилю, гумор. А уважний читач знайде у романі немало алюзій на сучасність. «Стовп самодержавства, або 12 справ Івана Карповича Підіпригори» - блискуча книга, що захоплює не лише любителів історії.
Додаткові матеріали
- Мирослав Слабошпицький: «Розумію, що книжка, так само як плівка у кіно – відімре ще за життя мого покоління»
- Оля Жук: «Люблю неквапне читання, і тепер ніколи не читаю “з професійного обов’язку”»
- Вікторія Гранецька: «В читанні шукаю різноманітності та екстриму»
- Олексій Нікітін: «Смаки у всіх різні, книг багато, а часу мало»
- Ігор Грабович: «Читати для мене - це фактично любити»
- Ірина Вікирчак: Велике значення надаю читанню художньої літератури в оригіналі
- Тарас Антипович: «Хочеться бачити, слухати і читати когось морально сильнішого і святішого, ніж ми всі»
- Яна Дубинянська: «Все, що напишуть Дяченки, Биков, Уліцька, Рубіна, Галіна, Денисенко, Соколян – читатиму точно»
- Станіслав Львовський: «Навряд чи є щось, що можна було б порадити для читання всім»
- Оксана Радушинська: Практично «запоєм» читаю майбутні дитячі бестселери
- Юля Стахівська: «Мій примхливий гід – настрій»
- Олеся Мамчич: «Мемуаристика – неймовірно заманлива річ: справжні люди, які розповідають реальні історії: що може бути цікавішим?»
- Марися Рудська: «Бездарні обкладинки сприяють піратству»
- Валентин Кузан: Хто не читав Бойченка – матиме великий гріх
- Антон Санченко: «Ефіопська січ» Кожелянка настільки несподівана й потужна, що навіть не хочеться прискіпуватися до дрібниць
- Юля Смаль: Я відсилаю всіх читати казки
- Анна Лобановська: Про справжнього Сковороду після прочитання роману Володимира Єшкілєва ми стали знати ще менше
- Володимир Арєнєв: Книжки роблять людину мислячою, отже — вільною
- Графоманія: реверсування до істини
- Світлана Ройз: «Я — не просто книжковий хробак, я книжковий пилосоc»
- Тетяна Лемешко: «Покладаюся на власну інтуїцію – серце підказує, що й коли прочитати»
- Віктор Марущенко: «Сучасній людині вдома досить мати Біблію, твори Шекспіра і Достоєвського»
- Сергій Цушко: «Буфонади в літературі не визнаю»
- Катерина Міщук: «Відповіді на свої життєві питання читач може отримати зовсім несподівано…»
- Василь Карп´юк: «Часто повертаюся до улюблених авторів і завжди тішуся їхнім новим книгам»
- Оксана Шалак: «Коли читаю та перечитую поезію і прозу, керуюся тільки власними вподобаннями, відчуттям справжності»
Коментарі
Останні події
- 30.03.2025|10:014 квітня KBU Awards 2024 оголосить переможців у 5 номінаціях українського нонфіку
- 30.03.2025|09:50У «Видавництві 21» оголосили передпродаж нової книжки Артема Чапая
- 20.03.2025|10:47В Ужгороді представили книжку про відомого закарпатського ченця-василіянина Павла Мадяра
- 20.03.2025|10:25Новий фільм Франсуа Озона «З приходом осені» – у кіно з 27 березня
- 20.03.2025|10:21100 книжок, які допоможуть зрозуміти Україну
- 20.03.2025|10:19Чи є “Постпсихологічна автодидактика” Валерія Курінського актуальною у XXI ст. або Чому дослідник випередив свій час?
- 20.03.2025|10:06«Вівальді»: одна з двадцяти найкрасивіших книжок всіх часів відкриває нову серію для дітей та їхніх батьків від Видавництва «Основи»
- 13.03.2025|13:31У Vivat вийшла книжка про кримських журналістів-політвʼязнів
- 13.03.2025|13:27Оголошено короткий список номінантів на здобуття премії Drahomán Prize 2024 року
- 11.03.2025|11:35Любов, яка лікує: «Віктор і Філомена» — дитяча книга про інклюзію, прийняття та підтримку